Майже не відрізнити: 15 китайських копій відомих автомобілів

Китайська репліка Порш Каєн

Якщо поглянути на автомобільний ринок Китаю, можна легко зловити себе на думці, що ви десь уже це бачили. І це не ефект дежавю. Адже багато років у Піднебесній була практика викупу ліцензій на візуал преміальних авто у європейських конкурентів.

Для чого це виробникам «оригіналів»? Все просто: вони продають конструкції моделей, що відстають від топових на одне, а то й на два покоління. І нехай «оригінали» вже змінили імідж, а може взагалі були зняті з виробництва, автолюбителі запам’ятали цей корпус.

Щодо китайців, то вони вбивають одразу двох зайців. По-перше, можна майже не замислюватися над дизайном. По-друге, спростивши і здешевивши «начинку», вони заповнюють зовні дорогими авто більш бюджетну нішу. А люди, як відомо, люблять очима.

Зараз, коли Китай сам перетворився на великого гравця світової автоіндустрії, від цієї системи все частіше відходять, спираючись на індивідуальність. Тим більше, коли мова йде про нові китайські автомобілі, які офіційно представлені в автосалонах України. Але у вживаному сегменті досі можна зустріти майже стовідсоткові копії відомих європейських брендів. Про них ми сьогодні й розповімо.

Знайти офіційні фото китайських копій (візуально схожих авто) вдалося не у всіх випадках. Тому для розповіді про деякі моделі ми використовували фото оригінального авто, яким надихалися бренди з Піднебесної.

Про які моделі йдеться:

Geely GE

Dadi Shuttle

Dongfeng Homnee

BYD S7

BAIC BJ80

JAC A60

Landwind X7

Lifan Smily

Zotye SR9

Shuanghuan SCEO

Haima 3

Chery QQ

Changan X70A

KDC Regola

Chok G1

Geely GE 2010 року

Geely GE 2010 року

Geely GE

Сьогодні Geely GE – абсолютно самобутній автомобіль, який став одним із флагманів компанії та створений за допомогою колег з Volvo. Однак його рання версія, представлена в Шанхаї ще в 2010 році, надихалася знаменитим Rolls-Royce Phantom.

Практично ідентичний дизайн Geely GE повторював і фари, і радіаторні грати, і навіть фірмову фігурку на капоті. А ось двері у автомобіля відрізнялися. Вони відчинялися класичним способом, а не у протихід, як в оригіналу. До того ж, китайці представили версію у гібридному варіанті, тоді як Phantom завжди залишався бензиновим.

Dadi Shuttle

Toyota Land Cruiser 2003 року

Toyota Land Cruiser 2003 року, дизайном якої надихнулись Dadi

Toyota Land Cruiser Prado не потребує представлення. Напевно, це розуміли і в компанії Dadi, коли створювали аналог легендарного японця. Зовні він і справді вийшов неймовірно схожим. Автомобіль виглядає солідно і відрізняється гарною прохідністю.

І все ж таки якість «китайця» поступається конкуренту. Метал тут тонший, двигун слабший, а при детальному розгляді можна зрозуміти, що автомобіль виконаний досить грубо. Наприкінці нульових авто стали виробляти під назвою Derways Shuttle, але популярності вони так і не здобули.

Dongfeng Homnee

Hummer H1

Hummer H1, дизайном якої надихнулись Dongfeng

А ось цей позашляховик настільки схожий на Hummer H1, що водій взагалі може їх сплутати. Насамперед китайський варіант відрізняється від армійського автомобіля США великими ієрогліфами прямо на решітці радіатора.

Звичайно, якщо звертатися до технічних характеристик, то різниця значно помітніша. Інший двигун, коробка передач, кількість кінських сил. Все це у китайця скромніше. Але ідеологічно це такий самий прохідний і грізний всюдихід.

BYD S7

BYD S7

BYD S7

Цікавий екземпляр, який випускається тільки для внутрішнього ринку Китаю. Він поєднує в собі елементи відразу кількох машин від Lexus, але найбільше тут помітно вплив Lexus RX, особливо у будові кузова. Зрозуміло, зовнішні відмінності є, але здалеку незначні: фари, деталі корпусу, грати радіатора.

А ось усередині це класичний китаєць. Інтер’єр наповнений різними фактурами та матеріалами, химерними елементами вентиляції та екраном. BYD S7 – справжній аналог «для своїх», з власним уявленням про топове авто. Хоч і куди скромнішими ходовими характеристиками.

BAIC BJ80

BAIC BJ80

BAIC BJ80

А це копія іншого легендарного позашляховика — того самого Mercedes-Benz G-class, у народі відомого як Гелік. Щоб уникнути судових позовів, китайці не до кінця повторили його дизайн, взявши деякі елементи на кшталт решітки радіатора від Jeep.

Між іншим, у Китаї це авто вважається люксовим. Машина оснащена потужним двигуном 250 кінських сил і нерозрізним заднім мостом.

JAC A60

Audi A6 2012 року

Audi A6 2012 року, дизайном якої надихнулись JAC

Звучить як жарт, але JAC A60 схожий на оригінал – Audi A6 – навіть у назві. І це тільки початок: фари, радіаторні грати, габарити і навіть шрифт кнопок на панелі китайського седана взяті у німецького автомобіля бізнес-класу.

І хоч технічно JAC поступається німцеві, для внутрішнього ринку він залишається автомобілем преміального рівня. Такий висновок можна зробити з багатої комплектації салону. Тут і масажні валики, і заднє сидіння-диван… зручно!

Landwind X7

Range Rover Evoque

Range Rover Evoque, дизайном якої надихнулись Landwind

Range Rover Evoque китайського розливу. Ці автівки вийшли навіть надто схожими, що викликало обурення у оригінального бренду, який має навіть свої локальні виробництва в Китаї. «Копія», що коштує втричі дешевше, значно знизила продаж Jaguar Land Rover в Піднебесній. Ті навіть судилися з Landwind та отримали компенсацію.

Тут варто відзначити, що X7, на відміну від Evoque, не може похвалитися підвищеним рівнем безпеки. Сама платформа, взята у японських кросоверів старих поколінь, показала себе не найкраще на краш-тестах.

Lifan Smily

Mini Cooper 2009 року

Mini Cooper 2009 року, дизайном якої надихнулись Lifan

Мила бюджетна копія досить дорогого автомобіля Mini Cooper. До банкрутства компанії Lifan автомобіль випускався майже десять років, ставши найбільш продаваною моделлю бренду.

Він і справді непоганий – компактний, економічний, оснащений парктрониками і більш ніж доступний з точки зору ціни. З мінусів – слабка шумоізоляція, тонкі матеріали і тільки механічна коробка передач.

Zotye SR9

Zotye SR9

Zotye SR9

Ось де принцип «здаватися, але не бути» досяг максимуму. SR9 – машина на 190 кінських сил з механічною коробкою або роботом, що випускалася з 2016 по 2019 рік і наразі знята з виробництва.

Середнє за характеристиками авто при цьому «повторює» не аби що, а Porsche Macan. Більше того, китайські дилери навіть пропонували як додаткову послугу заміну шильдиків на капоті, щоб візуал був цілком ідентичним.

Звичайно, все це лише зовнішні якості, хоча тут треба віддати належне китайським інженерам: навіть відносно великі диски на 18 дюймів у цьому авто йдуть прямо із заводу. Звісно, за кінськими силами та іншими технічними характеристиками Macan вище приблизно вдвічі. Але й коштує він набагато дорожче…

Shuanghuan SCEO

BMW X5 2012 року

BMW X5 2012 року, у якого Shuanghuan повністю скопіювали дизайн

У цьому середньому за габаритами позашляховику від SCEO можна впізнати і Toyota LC Prado, і Lexus RX, але найбільше він нагадує BMW X5. Автомобіль непогано почувається на бездоріжжі, але вкрай спірно виглядає. Оздоблення салону складено з дешевого пластику, шумоізоляція залишає бажати кращого, як і акустична система.

Але це не завадило Shuanghuan SCEO вийти на європейський ринок. І не тільки вийти, а й зачепити BMW. Ті здобули заборону продажів копії на території Німеччини, але на дорогах ЄС Shuanghuan все ще можна зустріти.

Haima 3

Haima 3

Haima 3

Рідкісний випадок, коли «копіювання» – результат офіційної співпраці. Ця китайська версія легендарного японського автомобіля Mazda 3 створювалася за ліцензією на базі Mazda 323 Familia.

Ось тільки якщо японська «трійка» виробляється з 2003 року і до теперішнього часу, переживши безліч інновацій та рестайлінгів, то Haima такою живучістю похвалитися не змогла. Її робили лише два роки, і з 2012-го випуск згорнули. Втім, за цей час завод виробив достатню кількість машин, щоб вони досі їздили Піднебесною.

Chery QQ

Chery QQ

Chery QQ

Daewoo Matiz – справжня класика малолітражних автомобілів. Не дивно, що «скопіювати» її у різний час намагалася величезна кількість брендів. Не оминули компакт-кар стороною і гіганти китайського автопрому Chery, випустивши свій QQ.

GM навіть подали до суду на китайців, але програли. Chery продовжили випускати авто і продовжують робити це до сьогодні. Але поза Китаю ця модель не продається.

Changan X70A

Changan X70A

Changan X70A

Ще одна «копія» Land Rover. На цей раз китайці спробували повторити автомобіль Discovery. Смішно, але Changan ніби зробили це для справжніх шанувальників британського бренду, адже на момент запуску X70A оригінал уже зняли з виробництва.

Однак потрібно розуміти, що під капотом у аналога лише півторалітровий двигун на 97 кінських сил, що само по собі слабке, особливо якщо порівняти з оригінальними 375 конями. Та й конструкція китайця набагато дешевша.

KDC Regola

McLaren 570GT

McLaren 570GT, дизайном якого надихались KDC

Нездійснений, але вкрай амбітний запуск китайської автопромисловості. Це повноцінний електричний спорткар, представлений у 2018 році на Пекінському автосалоні. Він копіював знаменитий McLaren 570GT навіть фірмовим забарвленням.

Втім, до серійного виробництва машина так і не пішла. До кінця не відомо, чи вплинуло на це невдоволення британців чи критика самих китайців, але від спортивного авто було вирішено відмовитись. Так і залишився KDC Regola лише на нечисленних, але видовищних фотографіях.

Chok G1

Chok G1

Chok G1

Ну а замикає наш список найяскравіший приклад китайської оптимізації – “клон” старої версії позашляховика Suzuki Jimny. Оригінал пройшов через оновлення і суттєво змінився, але в Китаї можна зустріти його клон від компанії Dayang Motorcycle.

Цікаво, що всередині копія під назвою Chok G1 — зовсім інша машина. Вона працює на електричному моторчику всього на вісім кінських сил. Така машинка розганяється лише до 46 км на годину і в Китаї нею можна керувати навіть не маючи прав водія.

Поширити у Facebook