ТОП речей, від яких варто терміново позбавитись у помешканні

Різний хлам у кульках

Щоб впустити у своє життя щось нове і прекрасне, потрібно позбутися старого і непотрібного. Це стосується не тільки наших страхів, комплексів і шкідливих звичок, але й речей. Як то кажуть, у повну склянку води не наллєш. Тому, якщо хочете позитивних змін, звільніть для них місце!

Не обов’язково все викидати. Якщо речі в гарному стані, але вам не потрібні, запропонуйте знайомим, віддайте нужденним або продайте. Щоб це було простіше зробити, використовуйте наш чек-лист. Отже, почнемо!

ТОП-5 рейтингу квартирного хламу

Речі з минулого

Старий комод, що переїхав з вами з попередньої квартири в нову, запилена колекція плюшевих єдинорогів, яку ви збирали в дев’ятому класі, стопка журналів, що вціліла з часів студентства… Перераховувати такі морально застарілі якорі з минулого можна нескінченно. Настав час позбутися їх. Не полишає думка, що щось із цього щоденника пам’яті ще може стати в пригоді? Поставте собі одне запитання: «Купив би я цю річ сьогодні?» І чесно дайте відповідь на нього.

Речі не за розміром

Не вам – вашому інтер’єру. Містка шафа, яка мала ідеальний вигляд у меблевому, а в кімнаті перетворилася на незграбного велетня, півтораметрова пальма, що заповнює собою весь простір однокімнатної квартири, – напрямок нашої думки ви напевно зрозуміли. Погляньте на пропорції інтер’єру і предмети, що його наповнюють. І видаліть те, що вносить дисбаланс.

Те, з чим незручно

Білі приліжкові килимки, на яких любить спати ваша чорна такса, – це непрактично. Ідеально зручний за описом у каталозі диван, який на ділі нагадує дошку для йоги – теж не найкраща деталь інтер’єру. Позбавтеся від усього, що приносить у ваше життя дискомфорт. Речі не повинні заважати вам жити так, як ви хочете.

Пилозбірники

Це сувеніри, фоторамки, невеликі презенти, вази та інші елементи декору. Залиште тільки ті, які приносять вам радість, а не просто припадають пилом на полиці, комоді або в шафі. Не забувайте, що декорування інтер’єру – це не спосіб заповнити порожнечі. Це вираження власної індивідуальності за допомогою засобів дизайну.

Речі, до яких руки не доходять

Відчуваєте різницю між потертим лоском антикварних речей і потрісканою на ніжках стільців фарбою, оновлення якої вже давно є у ваших планах? А пам’ятаєте про те крісло в кутку вітальні, на якому все ніяк не виходить змінити оббивку? Не завжди варто погоджуватися на напівзаходи – час від часу йдіть на крайнощі й позбувайтеся того, що не тішить і не робить ваше життя кращим.

Викиньте це негайно!

Ще 11 речей, яких варто позбутися під час прибирання

Непотрібні речі тільки даремно займають місце у вашій оселі. Позбавтеся від них – стане просторіше і чистіше!

Подарунки, що не сподобалися, старі сувеніри, коробки від давно зламаної техніки – у наших квартирах і будинках може накопичуватися безліч речей, з якими давно пора попрощатися. Плануючи генеральне прибирання, відведіть час, щоб перевірити свої шафи, полиці, комори та антресолі. Напевно ви знайдете там те, що без жалю варто викинути. Ви здивуєтеся, наскільки в помешканні стає легше дихати, коли ми позбуваємося непотрібного!

Вдома буде ще затишніше і комфортніше, якщо ви будете одягнені в речі, які вам пасують і подобаються.

Отже, які речі варто викинути під час прибирання:

1. Старі чеки, гарантійні талони тощо

Якщо ви зберігаєте всі документи на куплені речі та техніку (що само по собі дуже розсудливо), час від часу перевіряйте, чи не втратили чеки і гарантії актуальності. Буває, що ми тримаємо вдома документи від техніки і речей, які давно зламалися і були викинуті.

2. Упаковка та коробки від покупок і подарунків

Коробки від старих речей та подарунків

Якщо ви маєте намір, наприклад, продати телефон або планшет після деякого часу використання, ймовірно, коробки від них варто зберегти. Але тримати у квартирі упаковку від техніки, що служить давно, до того ж – великої техніки та інших покупок не варто, особливо – якщо гарантійний термін уже минув. Також немає сенсу зберігати упаковку від отриманих вами подарунків, якщо вона не має для вас особливої цінності. Повторно її використати так, щоб упакувати подарунок акуратно і красиво, швидше за все, не вийде.

3. Старі журнали і газети

Якщо ви не перечитуєте стару пресу, здайте її в макулатуру! Інший варіант – віддати журнали в бібліотеку. Якщо вам цікаві якісь фото або картинки з глянцевих журналів, можна відрізати потрібні аркуші і скласти їх у папку: місця вони займатимуть набагато менше. Для улюблених журналів, які ви періодично перегортаєте, наприклад, Burda, можна організувати грамотне і зручне зберігання.

4. Подарунки та сувеніри, що не сподобалися

Статуетки, магніти на холодильник, брендовані щоденники за позаминулий рік, свічки, аромат яких не сподобався… Часто нам якось незручно викидати подарунки, що не підійшли. Тим часом, ці непотрібні речі накопичуються і займають місце в будинку. Зберіться духом і позбудьтеся їх. А якщо хочеться, щоб залишилася пам’ять, можна їх сфотографувати. 🙂

5. Непотрібна або зламана техніка + зарядки

Куплена в пориві шопоголізму яйцеварка, електробігуді, якими ви не користуєтеся від початку 2000-х, зламаний блендер, що вже не перший рік чекає на малоймовірний ремонт, – напевно хоча б одна така річ знайдеться в кожній квартирі або на горищі будинку. Варто зібрати непотрібну техніку: працюючу – продати на призначених для цього сайтах або віддати тому, кому вона потрібна, а зламану – здати на утилізацію. Заодно перевірте, чи не зберігаєте ви непрацюючі зарядні пристрої або зарядки від гаджетів, якими вже не користуєтеся.

6. Прострочені ліки та косметика

Ревізію аптечки і шафки з косметикою краще проводити раз на кілька місяців. Перевіряйте терміни зберігання і без жалю викидайте ті засоби, які вже не придатні до використання. Краще не ризикувати своїм здоров’ям.

7. Одяг і взуття, що втратили вигляд і не використовуються

Викидати весь одяг, який ви не носите, можливо, відразу не варто. Якщо ви шиєте, придивіться до речей: чи можна їх якось переробити? Якщо ж ви не збираєтеся повторно використовувати одяг і взуття, і носити його більше не будете, його варто позбутися.

8. Зайві пластикові контейнери та банки

Нерідко на кухні скупчуються порожні скляні банки, пластикові упаковки від готової їжі, контейнери для зберігання, у яких загубилися кришки тощо. «Про всяк випадок» вони можуть зберігатися роками, займаючи місце і створюючи безлад. Варто викинути їх або здати в переробку.

9. Прострочена бакалія та консерви

Спеції, приправи, крупи, консерви, соуси теж мають свій термін зберігання: перевіряйте їх час від часу. Якщо щось зберігається у вас дуже давно, настільки, що ви вже не пам’ятаєте, в якому році це купили, можливо, варто викинути таку річ. Особливо уважно варто ставитися до термінів зберігання домашньої консервації. Як правило, банки з домашніми консервами можна зберігати один, максимум два роки, а гриби ще менше.

10. Старий домашній текстиль

Постільна білизна, що зносилася, непотрібні штори, покривала, старі ковдри та подушки, потріпані рушники – якщо ви не збираєтеся використовувати ці речі, позбудьтеся їх.

11. Непотрібні дитячі іграшки

Старі дитячі велосипеди

Ще хороші іграшки, в які вже не грають ваші малюки, можна віддати іншим дітям молодшого віку. Головне – не позбутися чогось справді цінного для дитини, тож попередньо варто порадитися з власником іграшок.

Поширити у Facebook