Оцінка каналізації в Києві найчастіше замовляється для заповнення документів по передачі обладнання та основних засобів у комунальну власність міста. В процесі такої операції розробляється й узгоджується з «Київводоканалом» перелік майна, яке передається в управління цій компанії. У такому переліку окрім характеристик мереж каналізації фігурує оціночна вартість кожної споруди. Саме її визначення і є завданням і роллю оцінювача у всьому цьому процесі.
У більшості випадків під оцінкою каналізації мається на увазі визначення вартості побутової або, як ще її називають, господарсько-фекальної каналізації. Такі інженерні комунікації, як було зазначено вище, передаються в управління до «Київводоканалу». Однак нерідкими є й випадки звернення до нас забудовників з метою провести оцінку дощової або зливової каналізації. Ці споруди мають ряд конструктивних особливостей, про які ми коротко згадаємо в цій статті. З точки ж зору замовника важливо, що мережі зливової каналізації передають в управління та господарське відання не до «Київводоканалу», а у комунальне підприємство «ШЕУ».
Звіти про оцінку каналізації юристи київської міської адміністрації та зазначених підприємств ретельно перевіряють на відповідність усім внутрішнім вимогам. Важливо, щоб у оцінювача нерухомості був достатній досвід виконання й узгодження подібних робіт. Інакше процедура передачі майна в комунальну власність може пройти для замовника з непотрібними ускладненнями.
Види й основні характеристики мереж каналізації
Як відомо, побутова каналізація – це система споруд і трубопроводів для транспортування рідких побутових та промислових відходів. Такі відходи найчастіше проходять очищення в станціях аерації. Зливова каналізація призначена для видалення дощової води з вулиць населених пунктів, щоб уникнути підтоплення автомобільних доріг і будинків.
Функціональне використання
Найбільш очевидною класифікацією каналізаційних мереж є поділ їх на наступні функціональні типи:
- внутрішньобудинкова каналізація – організація збору і передачі відходів з будинків і будівель назовні;< / li>
- зовнішня каналізація – транспортування відходів до станції аерації або у септик;
- різноманітні системи фільтрації та очищення стічних вод.
Найчастіше до нас звертаються для проведення оцінки мереж каналізації, які відносяться до третього типу. Адже зовнішня каналізація зазвичай передається від забудовників або від ЖЕКів та ОСББ до комунальної власності Києва.
Типи каналізації за видами відходів
Ще однією класифікацією каналізаційних мереж є їхній поділ в залежності від видів стоків:
- побутова (від житлових будинків – позначають як К1. У свою чергу поділяють центральну й автономну господарсько-фекальну каналізацію;
- зливова (з відкритих територій) – К2;
- промислова (від виробничих підприємств) – К3.
Ми проводимо оцінку каналізації всіх типів. Однак у практиці найчастіше до нас звертаються для визначення оціночної вартості споруд типу К1. На превеликий жаль для киян, забудовники вкрай рідко будують зливові каналізації. Тому й звертаються за їхньою оцінкою не надто часто. До речі, в цьому відношенні хочеться відзначити нашого постійного клієнта, «Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської”. Ми на постійній основі робимо значну кількість робіт з оцінки побутових каналізацій для різних забудовників. Однак за останній час тільки це підприємство звернулося до нас за оцінкою зливової каналізації, яку вони ж самі побудували в Солом’янському районі Києва.
Внутрішня каналізація
Всі ми в побуті регулярно користуємося внутрішньобудинковими каналізаціями. Хоча, зрозуміло, не дуже замислюємося про це. Таке обладнання можна умовно розділити на наступні функціональні вузли:
- Сантехнічні прилади для прийому води: ванни та раковини; унітази, пісуари та біде; душові кабіни та трапи тощо.
- Трубопроводи: стояки, клапани, запірна арматура, різноманітні колектори, ревізії і так далі.
- Додаткове обладнання для підкачки або очищення стоків.
Оцінка зовнішньої каналізації
З точки зору оцінювача основними типами зовнішньої каналізації є:
- внутрішньодворові мережі;
- вуличні мережі;
- каналізаційні колектори.
У переліках для передачі “Київводоканалу” вказують основні характеристики мереж каналізації:
- трубопроводи – довжина, діаметр і матеріал труб;
- колодязі – кількість і тип;
- наявність додаткового обладнання.
Каналізації, які відносяться до будинків періоду побудови середини та другої половини ХХ століття, часто мають в своєму складі труби з чавуну. У колекторах великих діаметрів зазвичай використовують залізобетон. А у сучасних каналізаційних мережах забудовники використовують труби із пластику різних видів: поліетилен ПЕ; поліпропілен ПП; полівінілхлорид ПВХ; полівінілхлорид непластифікований НПВХ; склопластик тощо.
Ми проведемо для Вас оцінку каналізації!
Як ми вже писали вище, ми виконуємо роботи з незалежної оцінки каналізації для двох основних категорій замовників. По-перше, це забудовники, які передають інженерні мережі у власність Києва в процесі введення житлових будинків в експлуатацію. По-друге, до нас звертаються представники ЖЕКів та ОСББ для оцінки інженерних комунікацій, побудованих найчастіше ще близько 30ти років тому.
Наша оціночна компанія зацікавлена в довгостроковому співробітництві з оцінки інженерних комунікацій всіх видів. Тому ми максимально уважно ставимося до кожного замовлення. Будемо раді бачити і Вас в числі наших постійних клієнтів! Звертайтеся!